top of page

Masáž lávovými kameny

DSC06733.JPG

Masáž lávovými kameny je jedna z nejpříjemnějších metod relaxačních masáží, oblíbená díky své technice a působení tepla pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle. Působí blahodárně na mysl a uvolní zatuhlé svaly. Masáž lávovými kameny je díky působení tepla velmi účinná při bolestech zad, šíje, kloubů a svalů. Pokožka zůstává hydratovaná a jemná. Kameny se ohřívají na teplotu 50 – 60 stupňů, dle potřeby se ochladí a poté se přikládají na klienta. Následná masáž horkými hladkými lávovými kameny rozproudí krevní oběh a lymfatický systém. Prohřeje a uvolní svaly a zrychlí látkovou výměnu. Skvělé uvolňující účinky masáže horkými kameny ucítíte ještě několik dní po masáži. 

Masáž není vhodná v těhotenství, při křečových žilách, kožních, nádorových, horečnatých a infekčních onemocněních, kardiovaskulárních onemocněních, při přecitlivělosti na teplo.

Obecné účinky: 

Kůže- Zlepšuje se prokrvení kůže, přísun kyslíku k buňkám- pomáhá detoxikaci. Navyšuje se odolnost kůže proti povětrnostním vlivům. Prohřátí a navýšení povrchové teploty až o 1,5 C stupně. Odstraňování nežádoucích srůstů v podkoží.

Svaly, šlachy- Navrácení elasticity u šlach, prevence zánětů šlach. Okysličení svalů, navýšení teploty a prokrvení- odstranění nežádoucích látek- detoxikace. Odstranění spasmů. Pro unavený sval má větší význam masáž než klid.

Klouby- Navrácení mobility, prohřátí a prokrvení, odstranění škodlivin z kloubních obalů a moku.

Krevní oběh a mízní systém- Nepřímo ulehčí srdeční práci- masáží rychleji přivádíme krev z periferie k srdci.

Podpora detoxikace skrze mízní systém.

Prohloubení dechu, navyšování kapacity plic.

Zlepšení funkce trávícího ústrojí.

bottom of page