top of page

Havajská Lomi Lomi

DSC06751.JPG

Lomi Lomi – neboli havajská masáž má kořeny ve staré Polynésii, kde byla praktikována, jako součást léčebných systémů mistrů Kahunů (šamanů). Kteří především pomocí této masáže a jejích principů dokázali uvést do souladu, nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Zakladní principy:

Tradiční havajští léčitelé pracují s těmito záměry

- Taneční pohyby

- Dech

- Láskyplný přístup a soustředění

Taneční pohyby jsou velmi důležité, neboť pomáhají udržet vysokou hladinu energie mezi klientem a terapeutem a zajišťují plynulost masáže. Dech, správné dýchání zajišťuje plynulý tok energie v souladu s klientem a terapeutem. Je to základní esence univerzální energie. Láskyplný přístup a soustředění vychází z dávného Polynéského učení Huna, které za vším hledá harmonii a lásku, a tím pomáhá odstranit staré modely přesvědčení, myšlenkové vzorce a modely chování.

Havajská masáž nemá pevný systém, je velice intuitivní a existuje mnoho tradic, učení a variant této masáže.

Od klasické švédské masáže se liší především svým historickým a filosofickým kontextem. Dále vlastní technikou masáže, která je z velké části prováděna předloktím terapeuta. Při masáži se masíruje tělo jako celek (ne intimní partie) dlouhými, jemnými tahy, které připomínají vlny oceánu. Masáž je hluboce uvolňující, terapeutická, energetická.  

Hlavní účinky masáže:

-Uvolnění svalového napětí

-Urychlení odplavení odpadních látek

-Rozproudění a vyrovnání energie těla

-Uvolnění psychického napětí

-Zrychlení proudění krve a lymfy

bottom of page